USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej to badanie pozwalające ocenić stan narządów wewnętrznych – wykryć zmiany, nieprawidłowości, zdiagnozować organy wewnątrz jamy brzusznej. Badanie to zalecane jest, gdy u pacjenta występują wszelakie dolegliwości bólowe w obrębie brzucha. Najczęściej lekarz internista lub chirurg po badaniu wstępnym, kieruje na USG, aby wykluczyć lub potwierdzić diagnozę.

Niepokojące objawy, dające podstawę do wykonania USG jamy brzusznej to: przewlekłe bóle brzucha, uraz brzucha, powiększenie obwodu brzucha, wyczuwalne guzy, krwawienie z przewodu pokarmowego, utrata wagi ciała i inne.

Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie się do USG jamy brzusznej. Przed takim badaniem najlepiej na kilka dni powinno się unikać potraw ciężkostrawnych. W dniu badania rano należy zjeść lekkostrawne śniadanie (m.in. z wyłączeniem świeżych warzyw i owoców). Nie zaleca się spożywania potraw na sześć godzin przed badaniem. Nie powinno się również pić napojów gazowanych oraz kawy. Jeżeli to będzie możliwe należy również nie oddawać moczu do momentu badania. Kategorycznie zabronione jest palenie papierosów, gdyż może to zniekształcić obraz USG. Dodatkowo rano należy przyjąć 2 tabletki Espumisanu (lub leku pochodnego) oraz 2 tabletki w południe.

Badanie jest całkowicie bezbolesne. Polega na przesuwaniu głowicy aparatu USG po brzuchu pacjenta, na który wcześniej radiolog nakłada specjalny żel, dzięki czemu uzyskuje się lepszy obraz badanych narządów wewnętrznych.

Na badanie USG jamy brzusznej zapraszamy do przychodni Medic House w Warszawie na Mokotowie, przy ul. Biały Kamień 7.

Co nas wyróżnia?

Cennik

Ceny przykładowych usług:

Powyższe ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.

Lekarze zajmujacy się tą specjalizacją:

Opieka zdrowotna to nasza misja

22 253 77 77

recepcja@medichouse.pl

Biały Kamień 7
02-593 Warszawa