Pediatra

Pediatria to dział medycyny, którego rolą jest opieka nad zdrowiem dzieci i młodzieży do ukończenia przez nie osiemnastego roku życia. W przedmiot jej zainteresowań wchodzą wszystkie momenty z życia dziecka, począwszy od okresu noworodkowego, przez wczesne dzieciństwo aż do osiągnięcia przez nie pełnoletności.

Pediatra zajmuje się zarówno dziećmi zdrowymi jak i chorymi. Dba o ich prawidłowy rozwój na płaszczyźnie fizycznej jak i psychologicznej  W zakres badan pediatrycznych wchodzą: kontrole okresowe, diagnozujące zaburzenia psychosomatyczne, kwalifikacja do szczepień oraz pierwsza diagnoza rożnych chorób. W przypadku dzieci chorych pediatra wykonuje konieczne badania, diagnozuje problem i  dobiera odpowiednią terapię. Do jego kompetencji nie należy tylko rozpoznanie zwykłego przeziębienia lub anginy.

Pediatra musi posiadać dużą wiedzę internistyczną, ponieważ to on kieruje dziecko do odpowiedniego specjalisty z podejrzeniem poważniejszych problemów zdrowotnych. Jako lekarz pierwszego kontaktu rozpoznaje u dziecka nieprawidłowości o podłożu  kardiologicznym, neurologicznym, alergologicznym, diabetologicznym.

Lekarz pediatra jest w stałym kontakcie z rodzicami od momentu narodzin dziecka, kiedy to udziela rad dotyczących pielęgnacji malucha aż do osiągnięcia przez niego dorosłości.

Pediatra wywiera wpływ na świadomość zdrowotno – profilaktyczną w rodzinie. W pierwszych miesiącach życia rozwiązuje problemy związane z pielęgnacja niemowlęcia, zaburzeniami ze strony układu pokarmowego takimi jak, np. uporczywe kolki. W wieku przedszkolnym głównym problemem diagnozowanym u dzieci są choroby górnych i dolnych dróg oddechowych, zapalenia krtani, gardła, oskrzeli i płuc, wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe i bakteryjne oraz reakcje alergiczne.

Medic House oferuje szeroki zakres usług pediatrycznych. Posiadamy specjalistów z najwyższymi kompetencjami i ogromnym doświadczeniem, popartym sukcesami medycznymi. W klinice prowadzone są konsultacje dla dzieci  i młodzieży w wieku szkolnym oraz porady z dziedziny neonatologii.

Usługi 

  • Diagnostyka  wcześniaków, noworodków, niemowląt i dzieci
  • Analiza rozwoju noworodka
  • Rozpoznanie, leczenie chorób dzieci i młodzieży oraz monitorowanie ich prawidłowego rozwoju
  • Konsultacje profilaktyczne m.in: kwalifikacja do  szczepień.

Nasz pediatra przyjmuje w Warszawie na Mokotowie, przy ul. Biały Kamień 7.

Co nas wyróżnia?

  • Doświadczeni lekarze pediatrzy
  • Specjalista neonatolog

Cennik

Ceny przykładowych usług:

UsługaCena
Konsultacja pediatryczna250 zł
Konsultacja neonatologiczna250 zł
Powyższe ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.

Opieka zdrowotna to nasza misja

22 253 77 77

recepcja@medichouse.pl

Biały Kamień 7
02-593 Warszawa