Kolposkopia

Kolposkopia to nieinwazyjna i prosta metoda diagnostyczna zwiększająca wykrywalność wczesnych postaci raka szyjki macicy czy wirusa HPV. Umożliwia również badanie i ocenę pozostałych części narządów rodnych.

Specjalista ginekolog wykonuje badanie za pomocą kolposkopu – mikroskopu mającego zdolność powiększania obrazu i przetwarzania go na obraz trójwymiarowy, robienia zdjęć i filmów z przebiegu badania. Kolposkopia jest nieinwazyjna i bezbolesna. Wynik badania otrzymuje się natychmiast po jego skończeniu. Jest to badanie bezpieczne – może być wykonywane nawet u kobiet w ciąży (nie występują żadne powikłania).

Kiedy należy wykonać kolposkopię?

  • wykrycie infekcji wirusem HPV
  • badanie cytologiczne jest nieprawidłowe
  • gdy potrzebny jest wycinek w celu rozpoznania choroby nowotworowej
  • kontrolnie

Kolposkopia to dobra metoda wykrywania raka szyjki macicy. Skuteczność wynosi nawet 100%, jeżeli zostanie połączona z właściwie wykonanym badaniem cytologicznym.

Jak przygotować się do kolposkopii?

Na kilka dni przed badaniem nie wolno współżyć, ani nie należy wykonywać irygacji pochwy w tym m.in. nie wykonywać innych badań ginekologicznych. Badania nie wolno wykonywać w czasie miesiączki. Przed badaniem należy poinformować lekarza o skłonnościach do krwawień.

Kolposkopię wykonują w przychodni Medic House doświadczeni lekarze ginekolodzy. Zapraszamy w Warszawie na Mokotowie przy ul. Biały Kamień 7.

Co nas wyróżnia?

Cennik

Ceny przykładowych usług:

UsługaCena
Konsultacja ginekologiczna270-400 zł
Kolposkopia350-400 zł
Kolposkopia + badanie 1 wycinka600 zł
Pobranie kolejnego wycinka do bad. hist. wraz z bad. hispat.200 zł
Powyższe ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.

Opieka zdrowotna to nasza misja

22 253 77 77

recepcja@medichouse.pl

Biały Kamień 7
02-593 Warszawa