Wypełnianie zmarszczek

Zmarszczki to drobne, podłużne defekty skórne, mające formę wgłębień i pojawiające się zazwyczaj u większości ludzi po 25 roku życia. Na początku najłatwiej je zauważyć w kącikach ust – są to zmarszczki mimiczne. Ich powstawanie wynika ze starzenia się skóry, w której ubywa kolagenu i elastyny. Przez to robi się ona mało jędrna, cienka i pomarszczona. Jest to proces, z którym od lat próbują walczyć zarówno kobiety, jak i lekarze medycyny estetycznej. Iniekcje kwasem hialuronowym, czyli jeden z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych zabiegów, mający pomóc w walce ze zmarszczkami wykonujemy w Medic House.

Walka ze zmarszczkami to proces długotrwały. Gdy zauważymy je pierwszy raz, warto zacząć posiłkować się witaminami A, B, C i E – zapobiegają one uszkodzeniom włókien białkowych. Przydatne jest też używanie odpowiednich kremów, nie eksponowanie skóry na słońce, ograniczenie stresu i relaks (np. masaże). Jeśli jednak te wszystkie sposoby okażą się nieskuteczne – w Medic House przeprowadzamy zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. Jest to substancja produkowana naturalnie w ciele człowieka, dlatego zabieg uważany jest za praktycznie nieinwazyjny. Ważne jednak, żeby kwas hialuronowy był zgodny z tym który występuje naturalnie w naszym organizmie – w przeciwnym razie mogą wystąpić powikłania w postaci reakcji alergicznych.

Kwas hialuronowy odpowiada za wiązanie cząsteczek wody w skórze, nawilża ją, nadaje jej jędrność i sprężystość. Stymuluje też powstawanie kolagenu i elastyny. Wykonywane w Medic House iniekcje mają za zadanie ten efekt zniwelować, przywracając skórze dawny blask i sprężystość. Preparat z kwasem hialuronowym ma zazwyczaj formę przezroczystego żelu i jest wstrzykiwany bezpośrednio pod skórę przez lekarza medycyny estetycznej. Do wypełniania zmarszczek używa się go na czole, brwiach, nosie, policzkach, ale również na dłoniach czy szyi. Dzięki temu, że istnieją preparaty o różnej gęstości i czystości, poza wypełnianiem zmarszczek, kwas hialuronowy idealnie nada się też do podniesienia policzków, poprawy konturu ust, a nawet poprawy kształtu piersi, ujędrnienia pośladków i ud, redukcji cellulitu. Co więcej, substancję można stosować też przy mezoterapii igłowej. Kwas hialuronowy działa bardzo szybko – efekty są widoczne tuż po zabiegu (który trwa zazwyczaj ok.40 minut) i utrzymują się, w zależności od gęstości zastosowanego preparatu od 6 do 8 miesięcy. Po tym czasie zostanie on wchłonięty i proces trzeba powtórzyć.

Kto powinien unikać iniekcji kwasem hialuronowym?

Iniekcji kwasem hialuronowym powinny unikać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Również osoby z aktywnymi stanami zapalnymi skóry np. opryszczką czy trądzikiem nie powinny poddawać się zabiegowi – do innych przeciwwskazań należą nowotwory, choroby autoimmunologiczne i oczywiście – jakiekolwiek uczulenia na substancję. Tuż po zabiegu mogą wystąpić też niepożądane efekty (nie można jednak ich mylić ze zmianami alergicznymi). W okolicy miejsc, w których przeprowadzane były nakłucia, pojawiają się zazwyczaj obrzęki, ból czy zaczerwienienie, swędzenie i nadwrażliwość skóry. Jeśli zabieg przebiegł pomyślnie, wszystkie wymienione efekty uboczne powinny zniknąć w ciągu kilkunastu godzin.

Co nas wyróżnia?

  • Doświadczeni specjaliści
  • Najwyższy poziom zabiegów
  • Sprawdzone i najlepiej oczyszczone preparaty

Cennik

Ceny przykładowych usług:

UsługaCena
Konsultacja medyczna200 zł
Likwidacja zmarszczekod 700 zł
Mezoterapia igłowaod 300 zł
Korekta kształtu ustod 1200 zł
Wypełnianie zmarszczek i bruzd twarzy kwasem hialuronowymod 1200 zł
Zabieg głębokiego nawilżania Skinboostersod 800 zł
Peelingi lekarskieod 250 zł
Leczenie bruksizmuod 1600 zł
Powyższe ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.

Opieka zdrowotna to nasza misja

22 253 77 77

recepcja@medichouse.pl

Biały Kamień 7
02-593 Warszawa