Plastyka wędzidełka

Plastyką wędzidełka prącia, czy też frenuloplastyką nazywa się zabiegi operacyjne stosowane w leczeniu wędzidełka. Wędzidełko to zagięcie fałdu skóry o trójkątnym kształcie, znajdujące się między granicą napletka, a dolną stroną żołędzi. Zdarza się, że u niektórych mężczyzn fałd ten jest dość krótki, co utrudnia kontakty seksualne, zmniejszając ich komfort. Dzieje się tak dlatego, że zbyt krótkie wędzidełko uniemożliwia przesuwanie się napletka, co powoduje uczucie bólu podczas aktu płciowego.

Czasami ból nie jest jedyną przykrą konsekwencją stosunku. Medycyna często odnotowuje przypadki pęknięcia, uszkodzenia wędzidełka, które w procesie samoistnego gojenia, zniekształca się jeszcze bardziej. Powstają blizny oraz jeszcze mocniejsze skrócenie fałdy.

Leczenie – plastyka wędzidełka

Zabieg operacyjny jest prostym i szybkim rozwiązaniem intymnego problemu. Plastykę wędzidełka przeprowadza się podając pacjentowi znieczulenie miejscowe. Z medycznego punktu widzenia nie ma stwierdzonych przeciwwskazań do wykonania operacji. Specjaliści nie zauważają też konieczności stosowania znieczulenia ogólnego, ponieważ  pogarsza ono samopoczucie pacjenta po operacji, wydłużając rekonwalescencję. Najczęściej urolog używa zastrzyku z lignocainy.

Następnie lekarz dokonuje poprzecznego przecięcia wędzidełka, po czym „poprawia” chirurgicznie jego kształt. Zabieg kończy szycie operowanego miejsca przy użyciu szwów wchłanialnych. Całość trwa około godziny.

Przygotowanie do zabiegu i higiena po

Zabieg nie wymaga przygotowania ze strony pacjenta. Lekarze zalecają mężczyznom źle znoszącym widok krwi, nie przyjmowanie pokarmów od 5 do 8 godzin przez operacją. Ważniejsza jest za to właściwa higiena i pielęgnacja miejsca po zabiegu. Pacjent powinien każdego dnia zsuwać napletek i myć nacięte miejsce Rivanolem. Czasami lekarz urolog włącza kuracje antybiotykową. Konieczne jest też powstrzymanie się od stosunków seksualnych w przeciągu do 1 miesiąca po operacji, aby gojąca się rana nie była narażona na zbyt mocne rozciąganie, co może być przyczyną jej ponownego pęknięcia. Przewiduje się najczęściej 1 wizytę kontrolną. Przy odpowiednim podejściu i postępowaniu pacjenta, ranka goi się szybko i bez większych problemów.

Zabieg plastyki wędzidełka przeprowadza lekarz urolog w przychodni Medic House w Warszawie na Mokotowie, przy ul. Biały Kamień 7. Zapraszamy do zapisywania się na wcześniejszą konsultację kwalifikującą do zabiegu.

Co nas wyróżnia?

Cennik

Ceny przykładowych usług:

UsługaCena
Konsultacja urologiczna220-250 zł
Plastyka wędzidełka1100-1400 zł
Powyższe ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.

Lekarze zajmujacy się tą specjalizacją:

Opieka zdrowotna to nasza misja

22 253 77 77

recepcja@medichouse.pl

Biały Kamień 7
02-593 Warszawa