Zabieg stulejki

Stulejka to niewielka wada w budowie penisa, występująca zarówno u małych chłopców jak i dorosłych mężczyzn. Ze względu na obecność stulejki, utrudnione lub niemożliwe jest zsuniecie napletka poza żołądź, ponieważ powoduje ona zacieśnienie fałdy. Przyczyną stulejki może być: wada anatomiczna, nieodpowiednia higiena lub przebyte zapalenia narządów dróg moczowych, np. żołędzi oraz cewki moczowej. W dorosłym życiu posiadanie stulejki zaburza normalną aktywność seksualną danego mężczyzny, ponieważ pojawiający się przy każdym stosunku silny ból często uniemożliwia współżycie. Kolejną konsekwencją, niebezpieczną zarówno dla mężczyzny jak i jego partnerki  może być stan zapalny narządów rodnych.

Leczenie – zabieg stulejki

Stulejkę bardzo łatwo usunąć. Zabieg stulejki nie jest skomplikowany, ani długi. Wykonuje się go w warunkach ambulatoryjnych, przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Urolog operacyjnie pozbywa się defektu, zwiększając, rozszerzając tym samym ujście napletka. Na ranę zakłada się tzw. rozpuszczalne szwy, które odpadają po dwóch, trzech tygodniach. Na koniec zabiegu lekarz nakłada opatrunek z neomycyną, który zdejmowany jest po 24 godzinach. W zależności od konkretnego przypadku, w zaleceniach pozabiegowych może znaleźć się stosowanie antybiotyków.

Przygotowanie do zabiegu i higiena po

Do zabiegu stulejki nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Ważne jest, aby w dniu operacji pacjent miał na sobie obcisłą bieliznę. Istotną sprawą jest za to higiena po usunięciu stulejki. Konieczny jest codzienny prysznic. Napletek powinien być odprowadzany, a ranka po zabiegu przemywana wodą z mydłem. Zaleca się ostrożność, aby nie podrażniać operowanego miejsca. Opatrunek należy zmieniać każdego dnia, przemywając jednocześnie ranę środkiem dezynfekującym, np. Octeniseptem. Cała rekonwalescencja trwa od 10 do 14 dni. Pacjent powinien unikać stosunków seksualnych przez okres 1 miesiąca.

Operacja stulejki jest przeprowadzana przez doświadczonych urologów w przychodni Medic House w Warszawie na Mokotowie, przy ul. Biały Kamień 7. Zapraszamy do zapisywania się na konsultację urologiczną kwalifikującą do zabiegu.

Co nas wyróżnia?

Cennik

Ceny przykładowych usług:

UsługaCena
Konsultacja urologiczna220-250 zł
Operacja stulejki2000-2500 zł
Powyższe ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.

Lekarze zajmujacy się tą specjalizacją:

Opieka zdrowotna to nasza misja

22 253 77 77

recepcja@medichouse.pl

Biały Kamień 7
02-593 Warszawa