Diagnostyka bezpłodności

Diagnostyka niepłodności dzieli się na badania, mające za zadanie wykrycie przyczyn niepłodności kobiecej oraz niepłodności męskiej. Badania przyczyn niepłodności składają się z: wywiadu lekarskiego, badań fizykalnych, USG, badań endoskopowych, a także badań laboratoryjnych. W części przypadków wyniki pomagają ustalić kierunek leczenia niepłodności, po którego zakończeniu możliwe jest zajście w ciążę.

Głównym wskazaniem do badań diagnostycznych niepłodności jest moment, gdy po roku współżycia bez zabezpieczenia, kobiecie nie udało się zajść w ciążę. Diagnostyka może być rozpoczęta wcześniej, a wskazaniem jest wiek kobiety (powyżej 35. roku życia), podejrzenie zaburzeń rytmu krwawień (brak miesiączki, skąpe miesiączki), endometriozy, patologii jajowodów lub macicy, bądź poważny czynnik męski. Badania zlecone przez specjalistów pomagają ustalić przyczynę niepłodności, szanse na ciążę samoistną, a także postępowanie terapeutyczne. Badaniom diagnostycznym partnerzy powinni być poddawani równocześnie. Podczas badań, pod uwagę brane są wszystkie czynniki, mające wpływ na płodność, takie jak: wiek kobiety, okres starań o dziecko, intensywność współżycia, stosowanie używek, nawyki żywieniowe, czy choroby współistniejące. Badanie ustala, jakie szanse na dziecko ma każde z partnerów, a także oboje jako para.

Pierwszym elementem diagnostyki niepłodności jest wywiad lekarski. Pozwala on na uzyskanie podstawowych informacji na temat zdrowia partnerów i ich pożycia seksualnego. Wyniki pomagają wykryć przyczynę niepłodności oraz ustalić dalsze postępowanie. Wywiad lekarski obejmuje pytania dotyczące wieku partnerów, okresu starania się o ciążę, liczby partnerów seksualnych, chorób dziedzicznych w rodzinie, schorzeń i stanów zapalnych jąder lub przydatków, chorób przenoszonych drogą płciową, innych poważnych chorób oraz uzależnień i stosowanych używek. Kobieta dodatkowo jest pytana o wiek pierwszej miesiączki, występowanie bolesnego miesiączkowania, długość cyklu menstruacyjnego oraz o wcześniejsze ciąże.

Diagnostyka niepłodności u kobiety rozpoczyna się od przeprowadzenia badania fizykalnego. Składa się na nie ocena masy ciała, ocena wielkości i położenia macicy, badanie objawów niedoczynności tarczycy i hiperandrogenizacji, a także badanie na obecność zgrubień i guzków w okolicy jajników i zatoki Douglasa. Przyczyną niepłodności u kobiet może być dysfunkcja jajników, którą można zdiagnozować na podstawie analizy cyklu menstruacyjnego, a także poprzez badanie stężenia estradiolu w okresie okołoowulacyjnym. Kolejną częstą przyczyną niepłodności są zaburzenia jajeczkowania, a żeby je wykryć należy wykonać badania PRL, FSH, AMH i inhibiny B.

W przypadku niepłodności męskiej, wskazane jest zbadanie nasienia. Badanie to przeprowadza się w tym samym czasie, co badanie na obecność przeciwciał przeciwplemnikowych w nasieniu. Próbka nasienia pozyskiwana jest drogą masturbacji, a materiał oddaje się po przynajmniej 2 dniach wstrzemięźliwości seksualnej, lecz nie po dłużej niż siedmiu.

Diagnostyka niepłodności pozwala stwierdzić, gdzie leży przyczyna problemu. Specjaliści MedicHouse zapewniają skuteczność w działaniu i dyskretną atmosferę. Odpowiednie leczenie, zabieg chirurgiczny, czy nawet zmiana stylu życia może sprawić, że para doczeka się wymarzonego potomstwa.

Co nas wyróżnia?

  • Doświadczeni lekarze
  • Najlepszy na świecie sprzęt USG
  • Wysoki standard obsługi

Cennik

Ceny przykładowych usług:

UsługaCena
Konsultacja urologiczna270 zł
Konsultacja online270 zł
USG jąder230 zł
USG przezodbytnicze230 zł
USG układu moczowego230 zł
Plastyka wędzidełka1400 zł
Plastyka napletka (zabieg stulejki)2500 zł
Leczenie zaburzeń erekcji3900 zł
* Na konsultację w kierunku leczenia zaburzeń erekcji, prosimy zgłaszać się z wynikami PSA i Testosteronu
Powyższe ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.

Lekarze zajmujacy się tą specjalizacją:

Opieka zdrowotna to nasza misja

22 253 77 77

recepcja@medichouse.pl

Biały Kamień 7
02-593 Warszawa