Leczenie bezpłodności

Przyczyny niepłodności są zazwyczaj niezwykle zindywidualizowane, dlatego jej leczenie musi mieć indywidualny przebieg. Podstawą sukcesu jest postawienie prawidłowej diagnozy, a następnie podjęcie adekwatnych kroków medycznych.

Niepłodnością nazywamy stan, gdy pomimo regularnych starań o dziecko przez okres dwunastu miesięcy, kobieta nie zachodzi w ciążę. Po upływie tego okresu należy zgłosić się do specjalisty, by poznać przyczyny i zacząć leczyć niepłodność. Według statystyk 75% par, które podjęło się leczenia niepłodności, doczekało się dziecka.

W przypadku problemów z zajściem w ciążę kobiety, należy pamiętać o tym, że niepłodność jest problemem obojga partnerów, z tego powodu diagnostyką muszą być objęci zarówno kobieta, jak i mężczyzna. W przypadku niepłodności kobiet, najczęstszą jej przyczyną są niedrożność jajowodów oraz zaburzenia hormonalne. Pierwsze ze schorzeń może być wywołane przez zakażenia bakteryjne lub przebyte choroby weneryczne. W przypadku mężczyzn, niepłodność najczęściej wiąże się z niskiej jakości nasieniem - małej liczby plemników w 1 ml nasienia, a także ich małej ruchliwości. Stan ten wywołany może być zbyt obcisła bielizna, długi czas spędzany za kierownicą lub przegrzewanie jąder. Za problemy z płodnością może być również odpowiedzialne uszkodzenie mechaniczne jąder lub problemy z drożnością nasieniowodów.

Na wizytę diagnostyczną do lekarza specjalisty powinni zgłosić się obydwoje partnerzy. Lekarz po zebraniu szczegółowego wywiadu, przeprowadzeniu badania, a także podda analizie dotychczasową historię choroby. Zleci parze przeprowadzenie odpowiednich badań. Najczęściej jest to badanie laboratoryjne krwi, gdzie oznaczane są ważne dla przebiegu starania się o dziecko wskaźniki. W przypadku mężczyzn, niezbędne jest wykonanie rozszerzonego badania nasienia, a w przypadku kobiet - test wrogości śluzu szyjkowego, test na występowanie przeciwciał antyplemnikowych, a także regularne kontrolowanie cyklu miesiączkowego.

W przypadku leczenia niepłodności męskiej, jeżeli przyczyną są zaburzenia hormonalne - pacjentowi podawane są odpowiednie dawki hormonów, w celu uregulowania ich stężenia we krwi. Problemy z nasieniowodami, takie jak żylaki powrózka, wymagają ich operacyjnego usunięcia, natomiast infekcje ograniczające płodność, zazwyczaj leczone są antybiotykami.

U kobiet, problemy związane z nieregularnością owulacji leczone są hormonalnie. Natomiast gdy przyczynami są: niedrożność jajników, nieprawidłowa budowa macicy, torbiele i mięśniaki jajników, wymagane są zabiegi inwazyjne. W przypadku wrogiego śluzu, wykorzystuje się leczenie farmakologiczne.

Doświadczona kadra Medic House zapewni indywidualne podejście do każdego przypadku, do sprawi, że leczenie niepłodności będzie przebiegało szybko i skutecznie. Jednocześnie tworząc atmosferę dyskrecji, zadba o komfort pacjentów borykających się z tą przypadłością.

Co nas wyróżnia?

  • Doświadczeni lekarze
  • Najlepszy na świecie sprzęt USG
  • Wysoki standard obsługi

Cennik

Ceny przykładowych usług:

UsługaCena
Konsultacja urologiczna270 zł
Konsultacja online270 zł
USG jąder230 zł
USG przezodbytnicze230 zł
USG układu moczowego230 zł
Plastyka wędzidełka1400 zł
Plastyka napletka (zabieg stulejki)2500 zł
Leczenie zaburzeń erekcji3900 zł
* Na konsultację w kierunku leczenia zaburzeń erekcji, prosimy zgłaszać się z wynikami PSA i Testosteronu
Powyższe ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.

Lekarze zajmujacy się tą specjalizacją:

Opieka zdrowotna to nasza misja

22 253 77 77

recepcja@medichouse.pl

Biały Kamień 7
02-593 Warszawa