Radiolog Gorczyca WiśniewskaDr n. med. Ewa Gorczyca-Wiśniewska – radiolog, absolwentka AM we Wrocławiu, pracuje od kilkunastu lat w Instytucie Onkologii w Warszawie, obecnie jako Kierownik Pracowni Profilaktyki Chorób Piersi. Wykładowca na kursach CMKP dla radiologów, internistów i onkologów z zakresu radiologii i ultrasonografii.

Od początku pracy zawodowej zafascynowana diagnostyką ultradźwiękową. Jako jedna z pierwszych w Polsce zastosowała badania USG sutków w diagnostyce klinicznej. W 1986 r obroniła pracę doktorską na ten temat.

Pierwszy polski podręcznik dla lekarzy z ultrasonografii był współtworzony przez dr Ewę Gorczycę-Wiśniewską pod redakcją prof. Jakubowskiego oraz rozdziałów na temat diagnostyki obrazowej i zastosowań ultrasonografii w licznych fundamentalnych książkach medycznych. Najnowsze podręczniki to: Interna Szczeklika, Kompendium Chirurgii Onkologicznej, Podstawy Onkologii Klinicznej. Jest także redaktorem naukowym tłumaczenia na język polski bestselerów medycznych, takich jak: Atlas Ultrasonografii Głowy i Szyi H.Iro, Ultrasonografia Zabiegowa V. Dogra.

Dr Ewa Gorczyca-Wiśniewska od lat prowadzi kursy i warsztaty z diagnostyki obrazowej piersi, tarczycy, węzłów chłonnych, układu moczowego w ramach CEDUS oraz podyplomowego szkolenia komplementarnego w Europejskim Centrum Zdrowia. Jest autorką wielu artykułów i doniesień naukowych z dziedziny radiologii i ultrasonografii w kraju i za granicą. Wygłaszała prace na temat diagnostyki obrazowej na wielu światowych kongresach naukowych: w USA, Japonii, Szwajcarii, Niemczech, Izraelu, Austrii. Pogłębiała wiedzę ultrasonograficzną na Uniwersytecie Jeffersona w Filadelfii jako stypendystka Sorosa oraz na licznych kursach w Europie.

Dr Ewa Gorczyca-Wiśniewska jest założycielem i członkiem PTU oraz Sekcji USG PLTR. Należy do Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego i Europejskiego Naukowego Towarzystwa Rezonansu Magnetycznego. Wieloletni członek redakcji Ultrasonografii Polskiej i Przeglądu Radiologicznego.

Pani Doktor przyjmuje w Warszawie na Mokotowie w przychodni Medic House. Zapraszamy do rezerwacji wizyt!

Rezerwacja

Cennik

UsługaCena
USG jamy brzusznej200 zł
USG piersi (sutki)200 zł
USG tarczycy200 zł
USG gruczołu krokowego200 zł
USG jądra200 zł
USG stawu kolanowego200 zł
USG szyi200 zł
USG ślinianek200 zł
USG układu moczowego200 zł
USG węzłów chłonnych200 zł
Biopsja - jedno nakłucie200 zł
Biopsja - kolejne nakłucie100 zł
Doppler kończyny (noga)200 zł
Doppler tarczycy200 zł
Doppler tętnicy szyjnej200 zł
Powyższe ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.