Dr Ewa Gorczyca-Wiśniewska

Dr n. med. Ewa Gorczyca-Wiśniewska – radiolog, absolwentka AM we Wrocławiu, pracuje od kilkunastu lat w Instytucie Onkologii w Warszawie, obecnie jako Kierownik Pracowni Profilaktyki Chorób Piersi. Wykładowca na kursach CMKP dla radiologów, internistów i onkologów z zakresu radiologii i ultrasonografii.

Od początku pracy zawodowej zafascynowana diagnostyką ultradźwiękową. Jako jedna z pierwszych w Polsce zastosowała badania USG sutków w diagnostyce klinicznej. W 1986 r obroniła pracę doktorską na ten temat.

Pierwszy polski podręcznik dla lekarzy z ultrasonografii był współtworzony przez dr Ewę Gorczycę-Wiśniewską pod redakcją prof. Jakubowskiego oraz rozdziałów na temat diagnostyki obrazowej i zastosowań ultrasonografii w licznych fundamentalnych książkach medycznych. Najnowsze podręczniki to: Interna Szczeklika, Kompendium Chirurgii Onkologicznej, Podstawy Onkologii Klinicznej. Jest także redaktorem naukowym tłumaczenia na język polski bestselerów medycznych, takich jak: Atlas Ultrasonografii Głowy i Szyi H.Iro, Ultrasonografia Zabiegowa V. Dogra.

Dr Ewa Gorczyca-Wiśniewska od lat prowadzi kursy i warsztaty z diagnostyki obrazowej piersi, tarczycy, węzłów chłonnych, układu moczowego w ramach CEDUS oraz podyplomowego szkolenia komplementarnego w Europejskim Centrum Zdrowia. Jest autorką wielu artykułów i doniesień naukowych z dziedziny radiologii i ultrasonografii w kraju i za granicą. Wygłaszała prace na temat diagnostyki obrazowej na wielu światowych kongresach naukowych: w USA, Japonii, Szwajcarii, Niemczech, Izraelu, Austrii. Pogłębiała wiedzę ultrasonograficzną na Uniwersytecie Jeffersona w Filadelfii jako stypendystka Sorosa oraz na licznych kursach w Europie.

Dr Ewa Gorczyca-Wiśniewska jest założycielem i członkiem PTU oraz Sekcji USG PLTR. Należy do Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego i Europejskiego Naukowego Towarzystwa Rezonansu Magnetycznego. Wieloletni członek redakcji Ultrasonografii Polskiej i Przeglądu Radiologicznego.

Pani Doktor przyjmuje w Warszawie na Mokotowie w przychodni Medic House. Zapraszamy do rezerwacji wizyt!

Cennik

Ceny przykładowych usług:

UsługaCena
USG piersi (sutki)300 zł
USG tarczycy300 zł
USG jamy brzusznej300 zł
USG gruczołu krokowego300 zł
USG jądra300 zł
USG szyi300 zł
USG ślinianek300 zł
USG tkanek miękkich300 zł
USG układu moczowego300 zł
USG węzłów chłonnych300 zł
Biopsja wraz z badaniem USG600 zł
Biopsja - każde kolejne nakłucie300 zł
Badanie histopatologiczne - 1 wycinek100 zł
* Cena biopsji nie zawiera kosztu badania histopatologicznego
* Biopsja zawsze jest rozliczana wraz
z badaniem USG
Powyższe ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.

„Brak słów aby ocenić profesjonalizm Pani doktor oraz jej niesamowite podejście do pacjenta. Nigdy chyba w swoim życiu nie spotkałam tak przemilego lekarza. Badanie bardzo dokładne z wyjaśnieniem wszystkich szczegółów. Polecam w 100 procentach.”

Agnes

Opieka zdrowotna to nasza misja

22 253 77 77

recepcja@medichouse.pl

Biały Kamień 7
02-593 Warszawa