
Prof. dr hab. n. med. Robert Julian Gil
Prof. dr hab. n. med. Robert Julian Gil jest absolwentem Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, którą ukończył z wyróżnieniem w 1984 roku. Od 2001 jest kierownikiem Kliniki Kardiologii Inwazyjnej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. W okresie 1997- 2004 pełnił funkcję Przewodniczącego Sekcji Kardiologii Inwazyjnej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, a przez następne 3 lata był członkiem jej Zarządu (jako Past-President). Od października 2015 roku wchodzi w skład Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Posiada specjalizacje z zakresu chorób wewnętrznych 2-go stopnia oraz kardiologii. W kwietniu 1990 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, a w czerwcu 1997 roku doktora habilitowanego. Natomiast nominację na profesora nauk medycznych uzyskał w dniu 18.04.2005 roku z rąk Prezydenta RP.
Jego zainteresowania naukowe dotyczą głównie niewydolności serca, diagnostyki i leczenia choroby wieńcowej w tym metodami przezskórnymi. Od wielu lat uczestniczy w międzynarodowych badaniach klinicznych oceniających leki oraz urządzenia wspomagające angioplastykę wieńcową.
Ma w swoim dorobku ponad 200 publikacji w czasopismach recenzowanych, z których ponad 60 opublikowanych zostało w czasopismach zagranicznych (IF ponad 300). Poza tym jest współautorem 30 rozdziałów książek poświęconych kardiologii interwencyjnej oraz ponad 300 doniesień zjazdowych, z których ponad 100 było przedstawianych na prestiżowych zjazdach międzynarodowych z zakresu elektrofizjologii klinicznej, niewydolności serca oraz kardiologii inwazyjnej.
Jest współautorem wytycznych Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, dotyczących postępowania w przezskórnych procedurach zabiegowych.
Recenzent naukowy wielu publikacji naukowych w Polsce (Kardiologia Polska, Cardiology Journal, Postępy Kardiologii Interwencyjnej, Polski Przegląd Kardiologiczny) oraz za granicą (m.in. EuroIntervention, American Journal of Cardiology).
W czerwcu 2000 roku uzyskał prestiżowy tytuł Fellow of European Society of Cardiology. Od 2001 roku regularnie zapraszany do czynnego udziału (ang. Faculty member) w organizowanych w świecie prestiżowych Kongresów (ESC) oraz Warsztatach Kardiologii Interwencyjnej (EuroPCR , TCT, CBS).
„Jestem bardzo zadowlona z wizyty u Pana Profesora.Dokładnie wyjaśnił na czym poleg mój problem i jak będzie przebiegało leczenie. Serdecznie polecam, kompetentny , konkretny oraz miły człowiek.”

anna s.
