Testy wodorowe

Testy wodorowe Warszawa

SIBO, czyli Small Intestinal Bacterial Overgrowth, jest zespołem przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim. Oznacza to, że pojawiają się i rozrastają w nim bakterie, które normalnie znajdują się w jelicie grubym. Wodorowy test oddechowy z wykorzystaniem glukozy lub laktulozy jest prostym i bezpiecznym badaniem stosowanym w diagnostyce SIBO. Badanie polega na pomiarze poziomu wodoru w wydychanym powietrzu po wypiciu roztworu glukozy lub laktulozy. Pomiar zostaje wykonany przed podaniem roztworu, a następnie po upływie regularnych odstępów w czasie po jego przyjęciu - całość badania trwa do 3h, w zależności od tego, jakie wartości będą osiągały stężenia wodoru w wydychanym powietrzu. 

Badanie wskazane jest osobom, u którym występuje podejrzenie SIBO. Symptomami tej dolegliwości są: wzdęcia brzucha, odbijania, ból brzucha, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, bolesne skurcze w obrębie jamy brzusznej, zaparcia, biegunki, zgaga, nudności. Objawy ogólne mogą również świadczyć o SIBO, zaliczamy do nich: bóle głowy, stawów, mięśni, zmęczenie. Może ono również występować u pacjentów, których dolegliwością jest zespół jelita drażliwego. Przeciwwskazaniem do wykonania badania jest poposiłkowa hipoglikemia. Nie może się ono odbyć również wtedy, gdy pacjent w ciągu ostatnich 4 tygodni przechodził antybiotykoterapię, miał kolonoskopię lub radiografię.

Oprócz tego istnieje jeszcze kilka wymogów:

  • tydzień przed badaniem powinny zostać odstawione leki pobudzające perystaltykę przewodu pokarmowego i leki przeczyszczające,
  • jeden dzień przed badaniem pacjent powinien unikać pokarmów, w których znajdują się łatwo fermentujące węglowodany, do których należą m.in.: warzywa takie jak: cebula, czosnek, kapusta, brokuły, kalafior czy brukselka, owoce takie jak: jabłka, gruszki, arbuzy czy brzoskwinie, mleko i produkty mleczne, najpopularniejsze substancje słodzące na bazie fruktozy, miód, produkty zbożowe zawierające gluten: pszenica, żyto, jęczmień, orzechy nerkowca, pistacje oraz wszelkie rośliny strączkowe
  • badanie wykonane musi zostać na czczo - 12 godzin po ostatnim posiłku,
  • w dniu przeprowadzenie badania pacjent nie powinien palić papierosów, a w jego trakcie - unikać aktywności fizycznej,

Testy wodorowe Warszawa

Wodorowy test oddechowy jest również przeprowadzany w razie podejrzenia upośledzonego wchłaniania laktozy lub innych cukrów, takich jak: sacharoza, fruktoza oraz laktuloza. W ofercie Medic House znajdziecie Państwo wszystkie wyżej wymienione rodzaje testów. W celu zapisania się na testy wodorowe, prosimy o kontakt pod nr tel.: 22 253 77 77.

Co nas wyróżnia?

  • Doświadczeni specjaliści
  • Setki zadowolonych klientów

Cennik

Ceny przykładowych usług:

UsługaCena
Badanie + wyniki120 zł
Badanie + wynik + komentarz160 zł
Powyższe ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.

Lekarze zajmujacy się tą specjalizacją:

Opieka zdrowotna to nasza misja

22 253 77 77

recepcja@medichouse.pl

Biały Kamień 7
02-593 Warszawa