Prof. dr hab. n. med. Andrzej Deptała
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Deptała to wybitny lekarz z ogromnym doświadczeniem klinicznym, specjalista w dziedzinach: onkologia kliniczna, hematologia, choroby wewnętrzne. Od 2005 r do 2022 r. był kierownikiem Kliniki Onkologii i Hematologii CSK MSWiA w Warszawie przy ul. Wołoskiej 137.
Obecnie przyjmuje w Poradni Onkologicznej (blok B, 1 piętro, gabinet 10A) CSK MSWiA w Warszawie przy ul Wołoskiej 137, do której można się zapisać w rejestracji szpitala lub telefonicznie, i skorzystać z kompleksowego leczenia nowotworów, zarówno w formie hospitalizacji, jak i ambulatoryjnej.
Wykształcenie:
- Tytuł naukowy Profesora nauk medycznych na podstawie dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego, i nominacji Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej 14.02.2015 r.
- Stopień naukowy Dr hab. n. med. w zakresie chorób wewnętrznych, hematologii i onkologii na podstawie ogólnego dorobku naukowego i rozprawy pod tytułem „Apoptoza i cykl komórkowy jako cele w strategii przeciwnowotworowej” z nadania Rady I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej (AM) w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny – WUM) 22.05.2002 r.
- Stopień naukowy Dr n. med. na podstawie rozprawy pod tytułem „Znaczenie immunofenotypowania w wykrywaniu minimalnej choroby resztkowej w ostrych białaczkach” z nadania Rady I Wydziału Lekarskiego AM w Warszawie 24.05.1995 r.
- Dyplom Lekarza uzyskany 17.06.1985 r. po ukończeniu studiów na I Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny - WUM).
- Ukończone 17.06.2006 r. Studia Podyplomowe w zakresie prawa medycznego, bioetyki i socjologii medycyny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
- Stypendysta (postdoctoral fellowship) Brander Cancer Research Institute New York Medical College, USA, w latach 1997-1999.
- Staż naukowy w ramach Modern Trends on Human Leukaemia w czerwcu 1988 r., Hamburg-Wilsede, RFN.
- Staż naukowo-szkoleniowy w ramach European School of Oncology w kwietniu 1990 r., Włochy.
- Staż naukowy w Leukemia Research Unit at Hammersmith Hospital we wrześniu 1992 r., Londyn.
- Wizytujący profesor na University of Kuopio, Finlandia, w maju 2005 r.
- Stażysta i asystent w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w latach 1985-1990.
- Asystent i adiunkt w Klinice Hematologii i Chorób Wewnętrznych AM w Warszawie, SPCSK przy ul. Banacha 1a, w latach 1990-1997.
- Adiunkt w Katedrze i Klinice Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych WUM, SPCSK przy ul. Banacha 1a, w latach 1999-2005.
- Sekretarz Komisji Hematologii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk w latach 1999-2005.
- Kierownik Kliniki Onkologii i Hematologii CSK MSWiA od 2005 r. do 2022 r.
- Członek grupy doradczo-eksperckiej przy Ministrze Spraw Wewnętrznych od 2005 r. do 2022 r.
- Kierownik Zakładu Profilaktyki (obecnie Propedeutyki) Onkologicznej WUM od 2008 r. do chwili obecnej.
- Prodziekan ds. Oddziału Zdrowia Publicznego WUM w kadencji 2012-2016.
- Prorektor ds. Personalnych i Organizacyjnych WUM w kadencji 2016-2019.
- Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk o Zdrowiu WUM w latach 2019-2020.
Doświadczenie zawodowe zdobyte za granicą:
Doświadczenie zawodowe zdobyte w Polsce:
Profesor Andrzej Deptała jest członkiem międzynarodowych i polskich towarzystw naukowych, m.in.: American Society of Clinical Oncology, American Society of Hematology, European Society for Medical Oncology, International Society of Hematology, Polskie Towarzystwo Hematologów i Transfuzjologów, Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej. Wielokrotnie był laureatem nagród Rektora WUM i Ministra Zdrowia, a także jest laureatem Brązowego Krzyża Zasługi, Złotego Krzyża Zasługi i Srebrnego Medalu za Długoletnią Służbę, nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Profesor Andrzej Deptała jest pierwszym autorem i współautorem ponad 180 pełno-tekstowych publikacji i ponad 80 opublikowanych streszczeń prac prezentowanych na zjazdach międzynarodowych i polskich. Był i jest zapraszany jako wykładowca na liczne zjazdy i sympozja naukowe.
„Super podejscie do pacjenta i historii choroby.Konkretny, rzeczowy i profesjonalny. Trzy lata temu zdiagnozowano mi raka jelita grubego, po resekcji podano mi uzupelniajaca chemie.W lipcu 2018 r w badaniu PET widoczny przerzut.Bylam na wizycie skonsultowac wyniki patomorfologii i zapytac co dalej.Uzyskalam wyczerpujaca odpowiedz na moje pytania.”