Test Harmony

To bezpieczne, nieinwazyjne i zapewniające wysoką czułość diagnostyczną badanie krwi wykonywane u kobiet w ciąży. Na jego podstawie ginekolog ocenia ryzyko wystąpienia zaburzeń chromosomalnych u dziecka jak np. zespół Downa czy też określa jego płeć oraz inne zaburzenia chromosomów X,Y.

Czym jest prenatalny test Harmony?

Badanie to jest stworzone na podstawie najnowocześniejszych opracowań w zakresie wykonywania nieinwazyjnych testów prenatalnych. Test Harmony pozwala wykryć ryzyko wystąpienia określonych trisomii u płodu, a wszystko to tylko pewne i bezpieczne badanie krwi.

Inne badania nieinwazyjne takie jak np. USG genetyczne i testy z surowicy mogą wynosić aż 5% fałszywych wyników. Z kolei procent nierozpoznania trisomi chromosomu 21 (zespołu Downa) w takich badaniach wynosi nawet do 30%. Wyniki nieprawdziwe w przypadku testu prenatalnego Harmony są o wiele niższe. Procent fałszywych wyników wynosi mniej niż jeden procent, z kolei wykrywa on więcej niż 99% przypadków trisomii chromosomu 21 u płodu.

Badania diagnostyczne inwazyjne jak np. biopsja kosmówki (CVS) lub punkcja owodni są dokładne w wykrywaniu trisomii chromosomu 21 jednak mogą grozić nawet utratą płodu.

Kiedy można wykonać test Harmony?

Badanie Harmony wykonywane jest zazwyczaj, gdy lekarz ginekolog wykryje podwyższone ryzyko wystąpienia trisomii płodu, u kobiet od 10 tygodnia ciąży. W tym okresie ciąży ilość wolnego DNA płodowego w stosunku do wolnego DNA matki osiąga wartość graniczną 4%, która jest wymagana do poprawnego przeprowadzenia testu Harmony. Może się jednak zdarzyć, zwłaszcza w przypadku kobiet otyłych, że frakcja płodowa będzie za niska. W takim przypadku laboratorium nie wykonuje badania. Krew należy pobrać tydzień później, gdyż wartość CF DNA rośnie wraz z czasem trwania ciąży. Opłata za badanie nie jest ponownie pobierana ponieważ dotyczy ona wyniku końcowego, więc dodatkowe pobranie krwi nie jest płatne.

Badanie możliwe jest u kobiet będących w pojedynczej lub bliźniaczej ciąży a także po zapłodnieniu in vitro.

Czas oczekiwania na wynik: ok. 10 dni Cena badania: 2500 zł

Zapraszamy do wykonania testu w placówce Medic House w Warszawie na Mokotowie. Przed pobraniem krwi do badania niezbędne jest wypełnienie ankiety przez lekarza ginekologa. Pobrania krwi na test Harmony są wykonywane tylko od poniedziałku do piątku.

Co nas wyróżnia?

Cennik

Ceny przykładowych usług:

Powyższe ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.

Opieka zdrowotna to nasza misja

22 253 77 77

recepcja@medichouse.pl

Biały Kamień 7
02-593 Warszawa