Dietetyka to nauka medyczna łącząca w sobie wiedzę nauk biologicznych, biochemicznych, fizjologicznych, medycyny klinicznej, profilaktyki i higieny zdrowia oraz techniki przyrządzania pożywienia. Dietetyka zajmuje się racjonalnym żywieniem człowieka – wskazywaniem zagrożeń wynikających z niewłaściwego odżywiania, określaniem diet, weryfikacją dotychczasowego trybu życia i poleceniem konkretnych zaleceń do jego zmiany. Dietetyk pomaga w opracowaniu zaleceń dla osób chorych jak i zdrowych, dzieci, młodzieży, sportowców itp.

Dietetyk Warszawa

W obecnym świecie najczęstszą przyczyną chorób i śmierci stały się choroby wynikające ze złego sposobu odżywiania (np. nowotwory, cukrzyca). Dzieje się tak poprzez zbyt częste i wysokie spożywanie kalorycznych pokarmów zawierających niezdrowe tłuszcze i białka. Dietetyka dostarcza informacji o zasadach zdrowego odżywiania, które w połączeniu z odpowiednim trybem życia są skuteczną metodą zapobiegania chorobom występującym w dzisiejszym społeczeństwie o najwyższym rozwoju cywilizacyjnym.

Pierwsza wizyta u dietetyka składa się z badania składu ciała, wywiadu zdrowotnego, żywieniowego, wstępnej oceny sposobu odżywiania, podstawowych wskazówek i zaleceń, ewentualnego ustalenia programu dietetycznego – 45 minut.

Wizyta kontrolna to ocena postępów, efektywności wprowadzanych zmian, badanie składu ciała, ewentualna modyfikacja jadłospisu lub zaleceń – 15 minut.

Analiza składu ciała wraz z omówieniem wyników – 10 minut. Możliwe jest również ułożenie jadłospisu na 7 dni lub na 14 dni.

Nasz dietetyk chętnie udzieli Państwo porad w Warszawie na Mokotowie, przy ul. Biały Kamień 7.

Nasz specjalista dietetyk

Mgr Marta Piekut

DIETETYK
22 253 77 77

Gdzie nas znaleźć?

Rezerwacja

Co nas wyróżnia?

  • Doświadczeni lekarze
  • Setki zadowolonych pacjentów

Cennik

UsługaCena
Pierwsza wizyta140 zł
Wizyta kontrolna70 zł
Analiza składu ciała30 zł
Jadłospis na 7 dni150 zł
Jadłospis na 14 dni250 zł
Pakiet 2 tyg.340 zł
Pakiet miesięczny500 zł
Pakiet 2-miesięczny880 zł
Pakiet kwartalny1200 zł
Powyższe ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.