Dietetyka to nauka medyczna łącząca w sobie wiedzę nauk biologicznych, biochemicznych, fizjologicznych, medycyny klinicznej, profilaktyki i higieny zdrowia oraz techniki przyrządzania pożywienia. Dietetyka zajmuje się racjonalnym żywieniem człowieka – wskazywaniem zagrożeń wynikających z niewłaściwego odżywiania, określaniem diet, weryfikacją dotychczasowego trybu życia i poleceniem konkretnych zaleceń do jego zmiany. Dietetyk pomaga w opracowaniu zaleceń dla osób chorych jak i zdrowych, dzieci, młodzieży, sportowców itp.

Dietetyk Warszawa

W obecnym świecie najczęstszą przyczyną chorób i śmierci stały się choroby wynikające ze złego sposobu odżywiania (np. nowotwory, cukrzyca). Dzieje się tak poprzez zbyt częste i wysokie spożywanie kalorycznych pokarmów zawierających niezdrowe tłuszcze i białka. Dietetyka dostarcza informacji o zasadach zdrowego odżywiania, które w połączeniu z odpowiednim trybem życia są skuteczną metodą zapobiegania chorobom występującym w dzisiejszym społeczeństwie o najwyższym rozwoju cywilizacyjnym.

Pierwsza wizyta u dietetyka składa się z badania składu ciała, wywiadu zdrowotnego, żywieniowego, wstępnej oceny sposobu odżywiania, podstawowych wskazówek i zaleceń, ewentualnego ustalenia programu dietetycznego – 45 minut.

Wizyta kontrolna to ocena postępów, efektywności wprowadzanych zmian, badanie składu ciała, ewentualna modyfikacja jadłospisu lub zaleceń – 15 minut.

Analiza składu ciała wraz z omówieniem wyników – 10 minut. Możliwe jest również ułożenie jadłospisu na 7 dni lub na 14 dni.

iGenesis

Zadbaj o siebie i swoich bliskich korzystając z najnowocześniejszego w Europie badania nutrigenetycznego iGenesis!

iGenesis bada zależności między genami. Na tej podstawie możliwe jest stworzenie diety zgodnej z potrzebami Twojego organizmu. Żywienie oparte o informacje zawarte w kodzie DNA pomoże poprawić stan zdrowia i sylwetki oraz pozwoli uniknąć wielu chorób dietozależnych. iGenesis pozwala ocenić jak Twój organizm metabolizuje m.in. witaminy (A, B6, B9, B12, C,D,E), cholinę, wapń, magnez, sód, nikiel, żelazo, laktozę, fruktozę, kofeinę, gluten. Ocenia metabolizm tłuszczów i predyspozycje do rozwoju hipercholesterolemii, metabolizm węglowodanów i predyspozycje do rozwoju hiperglikemii

Nasz dietetyk chętnie udzieli Państwo porad w Warszawie na Mokotowie, przy ul. Biały Kamień 7.

Nasz specjalista dietetyk

Mgr Marta Piekut

DIETETYK
22 253 77 77

Gdzie nas znaleźć?

Rezerwacja

Co nas wyróżnia?

  • Doświadczeni lekarze
  • Setki zadowolonych pacjentów

Cennik

UsługaCena
Pierwsza wizyta140 zł
Wizyta kontrolna70 zł
Analiza składu ciała30 zł
Jadłospis na 7 dni150 zł
Jadłospis na 14 dni250 zł
Pakiet 2 tyg.340 zł
Pakiet miesięczny500 zł
Pakiet 2-miesięczny880 zł
Pakiet kwartalny1200 zł
Powyższe ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.